Osobní nástroje
  •  
Nacházíte se zde: Úvod Akce Konference, semináře, sympozia Call for papers: Hudební region jako fenomén utváření hudební kultury ve střední Evropě raného novověku
Navigace
« červen 2017 »
PoÚtStČtSoNe
1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930
 

Call for papers: Hudební region jako fenomén utváření hudební kultury ve střední Evropě raného novověku

Konference v rámci XXV. ročníku Haydnových hudebních slavností

Událost
  • Přednášky
  • Call for papers
  • Prezentace
Čas 06.09.2017
od 12:00 am do 12:00 am
Místo Dům hudby, Plzeň
Jméno Mgr. Vít Aschenbrenner, Ph.D.
Přidat událost do kalendáře vKalendář (Windows, Linux)
iCal (Mac OS X)

Konference Hudební region jako fenomén utváření hudební kultury ve střední Evropě raného novověku si klade za cíl podnícení zájmu o výzkum regionálních aspektů raně novověké hudební kultury ve střední Evropě, jež ve své době představovala z hlediska institucionálního zázemí i provozovaného repertoáru poměrně jednotně utvářený prostor. Usiluje nasměrovat pohled badatelské obce také mimo (současná) hlavní hudební centra, jenž by respektoval raně novověké komunikační struktury a pomohl specifikovat jejich vliv na utváření tehdejší hudební kultury. 

Realizace takto zaměřené konference v jihozápadních Čechách v rámci 25. ročníku Haydnových hudebních slavností nebyla zvolena náhodou. Tento region s  nebývale širokou škálou raně novověkých center představuje pro hudebně regionalistický výzkum ideální východisko, podceňovat nelze ani počínající zájem o fenomén západočeského baroka jako kulturní specifikum tohoto regionu. Česká společnost Josepha Haydna coby organizátor konference si klade za cíl obohatit tuto dosud spíše turisticko-zážitkově orientovanou reflexi také o muzikologický resp. kulturně historický rozměr.

Předpokládaná délka prosloveného referátu: 20 minut, rozsah písemného textu (termín dodání bude upřesněn): 20 normostran, texty příspěvků budou publikovány v roce 2018 v rámci periodika Minulostí západočeského kraje a budou tak RIVově uznatelné. Součástí konference je večerní koncert barokní hudby a následné posezení. Organizátoři zajistí účastníkům ubytování.

V případě Vašeho zájmu o účast na konferenci prosím zašlete jméno, kontakt, CV, název příspěvku a stručnou anotaci do 15. června 2017 na adresu aschenbrenner.v(a)gmail.com

 

Více informací o této události...