Osobní nástroje
  •  
Nacházíte se zde: Úvod Nápověda Skupiny zdrojů

Skupiny zdrojů

— Kategorie:

Popis předvybraných sad zdrojů ve Snadném hledání

Po otevření Vyhledávače MUS je vám nabídnuto vyhledávání v rozhraní s názvem Snadné hledání. Ve Snadném hledání je pro vás připraveno několik skupin zdrojů – tzv. předvybrané sady. Věnujte pozornost výběru i obsahu skupiny, kterou budete prohledávat! Přehled zdrojů zařazených ve skupině získáte kliknutím na název skupiny. Tyto skupiny zdrojů najdete i v Profi hledání (v rolovacím menu Určit zdroj v levé části obrazovky).

Předvybrané sady neobsahují všechny zdroje dostupné prostřednictvím MUS. Úplný přehled zdrojů připojených v bráně MUS získáte v Profi hledání nebo prostřednictvím funkce Nalézt zdroje.

Skupiny zdrojů tvořící nabídku Snadného hledání jsou strukturovány dle různých hledisek, především však podle druhu dokumentu. Zdroje zařazené do té které sady je dle našeho názoru výhodné prohledávat současně. Po registraci si však můžete vytvořit a uložit další vlastní skupiny zdrojů sestavené dle vašich potřeb (viz Můj prostor – Moje zdroje).

Pozor! Jednotlivé zdroje a tím též skupiny zdrojů mají své limity. Při neúspěšném vyhledávání proto věnujte pozornost sestavení předvybraných sad a popisům zdrojů, zkuste další zdroje dostupné v Profi hledání či navštivte záložku Nenašli jste?.

Skupiny obsahují volně dostupné i licencované zdroje: licencované zdroje jsou dostupné pouze oprávněným uživatelům, tj. uživatelům nacházejícím se v institucích s přístupem ke zdrojům či přistupujícím do brány pomocí systému pro vzdálený přístup NK ČR.

Některé skupiny obsahují současně české a zahraniční zdroje: zahraniční zdroje zpravidla nepodporují českou diakritiku, dotaz bez diakritiky zase může být neúspěšný v českých zdrojích, což je třeba mít při zadání dotazu na paměti.

Ve skupinách naleznete také některé odkazové zdroje (jedná se například o Naxos music library jazz ve skupině 'Nahrávky'). Ty nelze prohledávat prostřednictvím brány, můžete se však rovnou z přehledu zdrojů ve skupině připojit do nativního rozhraní zdroje a položit svůj dotaz tam.

 

Přehled zdrojů zařazených v předvybraných sadách

Hudební knihovny v ČR

Katalogy vybraných českých hudebních knihoven
 

Literatura o hudbě

Knihy a články o hudbě v zahraničních i českých oborových bibliografiích a katalozích.

 

Hudebniny

Hudebniny ve vybraných českých knihovnách
 

Nahrávky

Akce dokumentů