Osobní nástroje
  •  
Nacházíte se zde: Úvod Novinky Novinky týkající se provozu brány MUS JSTOR Music Collection v MUS

JSTOR Music Collection v MUS

— Kategorie:

Jedna z nejvýznamnějších kolekcí hudebněvědných časopisů byla připojena do Vyhledávače MUS

JSTOR (Journal STORage) je nevýdělečná organizace zabývající se archivováním a zpřístupňováním klíčových vědeckých časopisů v elektronické podobě. Digitální knihovna JSTOR patří k nejvýznamnějším elektronickým zdrojům poskytujícím plné texty, zahrnuje přes tisíc titulů vědeckých periodik. Poskytuje zpravidla plnou retrospektivu časopisu s výjimkou několika nejnovějších ročníků.

JSTOR Music Collecion obsahuje plné texty 33 základních muzikologických časopisů, mimo jiné 19th Century Music, Acta Musicologica, Archiv für Musikwissenschaft, Early Music, Ethnomusicology, Journal of the American Musicological Society, Journal of the Royal Music Association, Music & Letters, The Music Quarterly, Revue de Musicologie a další.

Kompletní seznam titulů obsažených v Music Collection naleznete v tomto seznamu.

JSTOR Music Collection je prostřednictvím MUS přístupná pro registrované uživatele NK ČR. Pokud nejste přímo v NK a chcete pracovat s licencovanými zdroji, musíte se do brány MUS přihlásit pomocí systému pro vzdálený přístup

JSTOR Music Collection (či kolekce JSTOR Arts & Sciences III zahrnující mimo jiné všechny hudební tituly obsažené v Music Collection) zpřístupňují také Knihovna Akademie věd ČR, knihovna Kabinetu hudební historie Etnologického ústavu AV ČRUniverzita Karlova Masarykova univerzita a Univerzita Palackého. Přístup do JSTOR prostřednictvím MUS bude postupně nastaven i pro oprávněné uživatele těchto institucí.

Přístup do JSTOR Music Collection získala NK ČR prostřednictvím grantového projektu.

Akce dokumentů