Osobní nástroje
  •  
Nacházíte se zde: Úvod Novinky Novinky týkající se provozu brány MUS Novinky ve Vyhledávači MUS

Novinky ve Vyhledávači MUS

Vyhledávač MUS nyní v nové podobě a s rozšířeným obsahem.

Novinky ve Vyhledávači MUS

Oblasti změn ve Vyhledávači MUS

Oblasti změn jsou označeny na přiloženém obrázku vpravo. 

Graficky upraveny a zpřehledněny byly zejména lišty nástrojů na obrazovce vyhledávače. Nový vzhled a uspořádání lišt bylo vedeno snahou po snazší orientaci uživatelů. Inspirovali jsme se přitom změnami v sesterské oborové bráně KIV, které vycházejí z rozsáhlého testování použitelnosti, o němž se můžete více dozvědět v tomto článku.

Dále jsme doplnili nabídku předvybraných sad zdrojů o novou skupinu i o nově připojené zdroje: 

  • v nově přidané skupině Katalogy hudebních knihoven v ČR naleznete vybrané katalogy zahrnující všechny typy hudebních dokumentů
  • nově připojené zdroje naleznete především ve skupině Nahrávky. Jedná se o katalogy databáze DRAM zaměřené zejména na obtížně dostupné nahrávky americké hudby 20. století (uživatelé MUS mají přístup k popisným údajům a průvodním textům nahrávek). Především však můžete využít index ke skvělé digitální knihovně nahrávek Naxos Music Library (jedná se o licencovaný zdroj, k nahrávkám mají přístup registrovaní čtenáři NK ČR po přihlášení k bráně MUS pomocí systému vzdáleného přístupu). Jako odkazový zdroj je ve skupině zařazena též Naxos Music Library Jazz, kterou nelze prohledávat přímo branou MUS, avšak můžete se do jejího nativního rozhraní přihlásit prostřednictvím seznamu zdrojů (jedná se rovněž o licencovaný zdroj)

Seznam zdrojů ve skupině získáte vždy kliknutím na název skupiny; můžete jej využít také jako rychlou cestu k nativnímu rozhraní zdroje, který vás zajímá.

Popis všech skupin s přehledem zařazených zdrojů naleznete zde. Po přihlášení jako uživatel MUS si můžete též vytvářet a ukládat vlastní skupiny zdrojů.

Akce dokumentů