Osobní nástroje
  •  
Nacházíte se zde: Úvod Novinky Novinky týkající se provozu brány MUS Zkušební přístupy do databází RILM Music Encyclopedias a RILM Abstracts of Music Literature with Full Text

Zkušební přístupy do databází RILM Music Encyclopedias a RILM Abstracts of Music Literature with Full Text

Uživatelé všech devíti institucí zapojených do hudebního konsorcia projektu LR1308 mají otevřen zkušební přístup do nových muzikologických databází RILM: 

RILM Abstracts of Music Literature with Full Text.

RILM Abstracts of Music Literature with Full Text obsahuje přibližně milión stránek plného textu z více než 200 periodik z 50 zemí ve 40 jazycích, publikovaných od začátku 20. století až do současnosti. Většina obsahu  začíná již od prvního čísla časopisu a pokrývá plný text od začátku do konce každého obsaženého titulu. Kromě akademických článků a recenzí obsahuje tato databáze nekrology, editorialy, korespondenci, inzeráty, zprávy a jiné.

RILM Music Encyclopedias

RILM Music Encyclopedias je unikátní plnotextová kolekce 41 historických i současných encyklopedií vydaných v letech 1775 až 2015 o ceklovém rozsahu témeř 80 000 stránek. Poskytuje mezinárodní přehled a přístup k obsahu v klíčových jazycích muzikologického výzkumu jako je angličtina, němčina, francouzština, italština, dánština a řečtina. Jedná se o první komplexní kolekci s encyklopedickým obsahem pokrývajícím nejdůležitější obory, pole a témata historické muzikologie a etnomuzikologie. Soustředí se na specifická témata od populární hudby, opery, blues a gospelu přes hudební nástroje, nahrávky či hudební skladatelky.

Databáze naleznete ve výběru databází EBSCO (EBSCOhost). Pro instituce používající vzdálený přístup přes Shibboleth jsou k dispozici přímé linky ke vstupu do databází (v nabídce vyberte položku Czech academic identity federation eduID.cz a poté vaši instituci):

RILM Abstracts of Music Literature with Full Text

RILM Music Encyclopedias

Zkušební přístup je otevřen do 7. listopadu 2016.

Akce dokumentů