Osobní nástroje
  •  
Nacházíte se zde: Úvod O projektu Info(z) MUS

Info(z) MUS

— Kategorie:

Plnotextové informační zdroje pro hudbu a hudební vědu – časopisy, nahrávky, partitury (projekt INFOZ č. VZ09006, 2009–2011)

Jedna ze součástí projektu VZ09006 Národní knihovna ČR – zabezpečení elektronických informačních zdrojů pro výzkum, vývoj a inovace schváleného ve veřejné soutěži MŠMT Informační zdroje pro výzkum (INFOZ) je zaměřena na zpřístupnění plnotextových hudebních zdrojů. Tyto stránky přinášejí základní informace o těchto zdrojích, poskytují informační servis jejich uživatelům i účastníkům projektu a obsahují též základní statistické údaje o jejich využití. 

Cílem projektu bylo shromáždit reprezentativní kolekci plnotextových informačních zdrojů pro výzkum a studium v oboru hudby a hudební vědy, která by postihovala celé spektrum specificky hudebních dokumentů od znějící hudby přes notové záznamy až po literaturu o hudbě. Výběr zdrojů byl proveden na základě vyhodnocení stávající situace a analýzy potřeb akademické komunity daného oboru. 

V projektu je zapojeno sedm institucí a jeho prostřednictvím jsou zpřístupněny následující zdroje:

International Index to Music Periodicals Full Text

JSTOR Music Collection

Music Online

RIPM Online Archive of Music Periodicals

Realizační tým brány MUS se podílí na koordinaci projektu. Oborová brána MUS v něm má roli jednotného rozhraní, odkud je možné uvedené zdroje (spolu s dalšími) prohledávat a které jim poskytuje propagaci a informační servis. Uvedené zdroje jsou v tuto chvíli zpřístupněny pro oprávněné uživatele daných institucí. Vybrané zdroje můžete prohledávat rovněž prostřednictvím vyhledávače brány MUS.

Máte-li jakýkoli dotaz týkající se tohoto projektu či jednotlivých informačních zdrojů, obraťte se na knihovníky uvedených spolupracujících institucí (jste-li jejich uživatelem), či přímo na koordinátory projektu a brány MUS prostřednictvím tohoto formuláře.

Akce dokumentů